Италијанската репрезентативка во мечување, Антонела Фјорделиси, се почесто е речиси гола отколку облечена.

Неодамна, сексапилната убавица прво одби да се фотографира во „Плејбој“, но се чини дека тоа наскоро ќе се случи што е на голема радост на нејзините следбеници на Инстаграм кои се веќе 1.2 милиони.

Дваесет и тригодишната Антонела се прослави кога беше вмешана во скандал со Гонзало Игуаин, а подоцна жолтиот печат на Апенините откри дека низ нејзиниот кревет поминал и италијанскиот фудбалски репрезентативец Николо Заниоло, но таа категорично ги отфрли обвинувањата.