Без вода утре ТЦ „Буњаковец“

16

Поради дефект на приклучна цевка на улица „Стефан Јакимов – Дедов“, број 4, утре прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од оваа и дел од улицата „Владимир Полежиновски“, како и ТЦ „Буњаковец“.

Како што информираат од РЦУК Скопје, водоснабдувањето ќе биде прекинато од 9:00 часот и ќе трае до завршување со санација на дефектот.