Без вода село Радишани

72

Без вода денеска ќе бидат корисниците од село Радишани, информираат од ЈП „Водовод и Канализација“ – Скопје.

Како што информираат оттаму, прекинот во водоснабдувањето е поради уличен дефект ф 80 мм на улица 1559 број 38, Љуботенски Пат, и ќе трае до санирање на дефектот.