Ауди се заби во бандера кај Цветен пазар/ФОТО

253

Утрово, на раскрсницата кај Цветен пазар, автомобил Ауди удри во канделабра. Во сообраќајната несреќа најверојатно учествувалко и возило метларка, но повеќе информации ќе се знаат по увидот на полицијата, којшто е во тек.