Беше женкарош и додека играше фудбал, но Фаустино Асприлија остана таков и на 50 години. Токму толку години легендарниот фудбалер ќе наполни во ноември годинава, а како специјален гостин ја покани порно – ѕвездата Есперанца Гомез.

Асприлија наводно со денови го „прогонува“ сексапилната Есперанца, која во медиумите призна дека си разменувале пораки.

  • Асприлија сакаше да ме помине, односно да има секс со мене, но никогаш не би му дала. Сака да му „дувам свеќи“ за 50. роденден, изјави порно – ѕвездата алудирајќи на орален секс.

Инаку, згодната Гомез во центарот на вниманието беше во 2015 година кога изјави дека имала секс со сите репрезентативци на Колумбија.

Што се однесува до Асприлија, фудбалската слава ја стекна во редовите на Парма и Њукасл, а по завршувањето на играчката кариера отвори фабрика за производство на кондоми. Зошто сака да ги искористи токму со Есперанца, најдобро ви покажуваат жешките фотографии на социјалните мрежи.