Фудбалерот на каталонскиот гигант Барселона, Артуро Видал, ја покажа својата нова девојка со чија помош ја преболе емилинацијата од Ливерпул во полуфиналето во Лигата на шампиони.

Чилеанецот овој пат заплови во врска со фитнес – моделот, Сониа Изаза, која на својот Инстаграм – профил ја откри романсата со коментар: „Дали знаеш дека те сакам“.

Инаку, играчот од средниот ред на „каталонците“ веќе има две деца со поранешната сопруга Марија Тереза.