Амрабат чека конечно решение

63
epa10322136 Morocco's head coach Walid Regragui (R) gives instructions to Sofyan Amrabat (L) during the FIFA World Cup 2022 group F soccer match between Morocco and Croatia at Al Bayt Stadium in Al Khor, Qatar, 23 November 2022. EPA-EFE/Noushad Thekkayil

Репрезентативецот на Мароко, Софијан Амрабат, се уште не знае за кој клуб ќе игра во новата сезона, открија британските медиуми. Дефанзивниот играч за врска е во сопственост на италијанскиот калчолигаш Фиорентина, а изминатата сезона ја одработи како позајмен играч во дресот на Манчестер Јунајтед. Челниците на „црвените ѓаволи“ се уште не одлучиле дали ќе ја прекинат соработката или ќе го откупат неговиот договор.