Актерката Тања Кочовска стана баба: Се роди Јоаким!

1447

Пејачката Тања Кочовска стана баба, а среќната вест ја сподели на социјалните мрежи, по што следеа бројни честитки од нејзините колеги, познаници и фанови.

Нејзиниот син Александар со сопругата Моника го добија синот Јоаким.

Пејачката го доби синот Александар во првиот брак со актерот Владимир Ендровски. Во бракот со актерот Предраг Павловски, ја има ќерката Нела.

„Да бе да, баба! Предраг дедо“, стои во објавата на пејачката.