Адријана Лима претерала со фотошоп? Витка на Инстаграм, но во реалноста…/ФОТО

357
EPA-EFE/CAROLINE BREHMAN

Една од најуспешните манекенки на денешницата, Адриана Лима, со години ја носи титулата најубава жена на светот. 42-годишната убавица, која е и поранешна сопруга на познатиот кошаркар Марко Јариќ, ги освои срцата на јавноста со својата природна убавина и телото на божица од моментот кога се појави на модните писти, а потоа во еден момент се пензионира и повеќе се посвети на семејниот живот.

EPA-EFE/SEBASTIEN NOGIER

Сега таа го најави своето враќање во светот на модата. Имено, моментално се прикажува новиот документарен филм „Victoria’s Secret: The Tour“, кој ќе даде нов изглед на легендарното шоу. Фокусот е на славење на различностите и прифаќање на жените какви што се, како и од различни раси и етнички припадности. Во трејлерот за шоуто ја видовме и Адријана, која еднаш блесна и ја осветли модната писта на споменатиот настан.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Adriana Lima (@adrianalima)

Многумина забележаа дека таа се променила, а освен фигурата која логично не може да биде иста како пред бременоста, често можеме да прочитаме дека нешто си направила на лицето. Некои заклучиле дека и таа потпаднала под влијание на корекции и задржување на вечната младост, други дека тоа е само последица на бременоста и вишокот килограми во текот на истата.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Adriana Lima (@adrianalima)

Таа неодамна објави фотографии од фестивалот во Венеција кои ги воодушевија нејзините фанови. Лима изгледаше божествено, а нејзината витка линија ги изненади луѓето кои беа изненадени од нејзиното брзо слабеење. Но, на корисниците на социјалните мрежи не им требаше многу време да забележат дека се работи за добра поза и фотошоп.

Коментарите постојано се слеваат, а многумина ја осудуваат Адријана што претерала со апликациите за убавина. Сепак, со и без тоа, Адријана и понатаму е една од најубавите жени на сите времиња.