Агуеро повторно со Меси

44

Аргентинскиот интернационалец од редовите на каталонскиот гигант Барселона, Серхио Агуеро, е најновата желба на раководните лица на вицешампионот на Франција, тимот на ПСЖ. Според француските медиуми челниците на ПСЖ сакаат да му ја исполнат големата желба на Лионел Меси, кој сака да игра покрај својот сонародник, и затоа се подготвени во обратната насока да го испратат аргентинскиот интернационалец, Мауро Икарди.